Horská chata Šumava

Základní info

Autoři návrhu: třiarchitekti
Realizace: 2018
Stavbyvedoucí: Michal Miklíček
Foto: Tomáš Rasl

Zastavěná plocha: 291 m2
Obestavěný prostor: 2096 m3
Užitná plocha: 462 m2
Počet bytových jednotek: 2

Na pozemku, který se nachází v nadmořské výšce 1100 m n.m. a ve III. zóně NP Šumava, a jenž dříve sloužil jako pastvina, navrhli architekti dle požadavků několika investorů dvoj-dům tak, aby zapadl do místní drsné přírody a zároveň plně vyhověl všem požadavkům na moderní bydlení.

Architektonického návrhu dvojdomu se ujal ateliér třiarchitekti (MgA. Ing. arch. Michal Fišer). „Chtěli jsme, aby architekti dodrželi ráz šumavských staveb, vytvořili chalupu s tradičními prvky, ale zároveň s veškerými atributy moderního bydlení. Řekněme současnou interpretaci venkovského stavení.“

Asi každý z nás má své oblíbené místo, kam se rád vrací, kdykoliv jen je to možné. Pro našeho klienta, sportovního nadšence a milovníka přírody, je už od dětství takovým místem Šumava. I když ho pracovní povinnosti zavedly do hlavního města, na Šumavě několik let vlastnil byt, který fungoval jako víkendové útočiště. Opravdovým snem pana majitele a jeho rodiny ale byl rodinný dům, který se nakonec, i přes počáteční peripetie, stal skutečností.