Sky villa - městský luxus

Konstrukce našich domů umožňuje otevřít prostor a řešit jej bez zbytečných sloupů a zdí. Umožňuje také realizovat okna, které Vás propojí s okolím domu. To vše bez zbytečných bariér.

Funkční a správně navržená kuchyň umožňuje efektivní vaření, které se stává radostí, protože vše máte po ruce a zároveň díky varnému ostrůvku můžete komunikovat se všemi které máte rádi. O odtah pachů z kuchyně se postará cirkulační  digestoř integrovaná v pracovní desce.

Krbová kamna, vhodně navržené osvětlení, inteligentní řízení, rekuperace, nízké provozní náklady, technologie, sauna, bazén, úložné prostory, snadná údržba.

To vše je to, co Vám může zpříjemnit Váš život, sejmout z Vás část starostí.

Dům pro děti, kde se nebudete muset zříct svých radostí

Všichni chceme, aby naše děti vyrůstali v prostředí, které je rozvíjí a přináší dostatek motivů pro další vývoj. Děti jsou důležité. Stejně tak je ale důležité nezříkat se všeho co máme v životě rádi. Součástí tohoto domu je proto koupací jezírko, dřevěný hrad, bicí souprava, nebo ateliér pro tvůrčí činnost.

Posuvné stěnové panely mohou snadno vytvářet variabilní prostor. Děti se díky tomu mohou snadno separovat od rodičů, nebo si výrazně zvětšit svůj osobní prostor. Poté lze vše snadno uklidit do množství úložných prostor, které jsou v takových chvílích důležité.

 

Dům se srdcem ze dřeva

Práce a s ní spojená zodpovědnost je spojena ze stresem. Ten má zase vliv na naše fyzické i duševní zdraví. Abychom dokázali být stále motivovaní k velkým výkonům a prováděli je i efektivně, musíme relaxovat.

K relaxaci potřebujeme vhodné podmínky. Třeba dům do kterého můžeme kdykoli přijet a budeme vědět, že přijedeme do místa, kde se budeme moci věnovat jen sobě. Místo, kde se nebudeme po příjezdu třást zimou, kde si zapálíme oheň v krbu a roztopíme saunu.

Dobré zabezpečení, abychom byli klidní před každou návštěvou zajistí okenice skryté za fasádou, které se vysunou, jen když je to potřeba – když na chatě nejste.

Městský dům na malém pozemku s velkým srdcem

Hustota osídlení v městech je taková, že najít vhodný pozemek znamená hledat ještě vhodnější řešení jak pozemek využít tak aby bylo bydlení v domě co nejpříznivější.

Nosná konstrukce z masivních dřevěných panelů umožňuje při relativně malé tloušťce stěn dosáhnou dobrých vlastností domu.

Oproti ostatním konstrukcím je možné při stejné zastavěné ploše dosáhnout větší užitné plochy.

Důležitou součástí takového domu je schodiště. Je to důležitá komunikace a zároveň důležitý designový prvek.

Horská chata pro klidný pobyt v drsných podmínkách

Horská chata pro dvě rodiny v nadmořské výšce 1.100 m.n.m. je vystavena časté nepřízni počasí. Je důležité, aby konstrukce domu odolala těmto nepřízním. Zároveň je ale nutné, aby byl důvod se sem vypravit. Komfort zajišťuje technologie, která umožní dům zahřát předem na požadovanou teplotu. Návštěvě pak může zabránit jen neproházená cesta. Vevnitř se budete cítit jako v bavlnce, obzvláště, když si zatopíte v kamnech a necháte se obejmout všude přítomným dřevem.

Městský dům s vnitřním atriem pro větší soukromí obyvatel domu:

Obyvatelé tohoto domu si díky vhodné orientaci a dispozici domu užívají soukromí, přestože místo je definované poměrně malými plochami pozemků s poměrně hustou městskou zástavbou. Architekti  vytvořili dům s několika provozně odlišnými atrii, které jsou přístupné ze soukromých i společných prostor domu. Zahrada se u tohoto domu stává přímou součástí interiéru, protože se hranice mezi interiérem a exteriérem téměř smazává.

Centrem domu je obývací pokoj, ze kterého se dá vstoupit do dalších místností domu. Do společných s kuchyní a zázemím domu, nebo do pánské a dámské části domu s vířivkou uprostřed nejmenšího z atrií.

Dům pro tři generace

To co jsme, jsme díky tomu co nám do vínku dali naši rodiče. To co nám dali se snažíme předávat dalším generacím. Stejně jako naši rodiče pozorovali a fandili našim úspěchům, pozorujeme úspěchy našich dětí. Pozorujeme také, že neseme zodpovědnost za další generace a také za ty kteří nám tuto cestu umožnili. Myslete s námi na všechny, kdo jsou pro nás důležití.

Řešení soužití několika generací v jednom domě může mít mnoho podob.

V tomto případě bylo cestou vytvoření samostatné bytové jednotky se společným vstupem. Jiným řešením může být vhodně řešený dvojdům. Seznamte nás se svými představami a společně najdeme řešení ideální pro Vás. Stejně jako šťastné dětství v bezpečí je důležité také důstojné stáří. Přemýšlejte nad tím, jak pro něj vytvořit vhodné podmínky. Nikdy není brzy s takovým řešením počítat.

Přijmout toto řešení znamená přijmout závazek, který není vůbec jednoduchý. Je důležité abychom nikdy nezapomínali sami na sebe. Abychom svým závazkem přijali především radost, která s tím souvisí.

Městský dům, který je součástí krajiny a krajina součástí vnitřního prostoru

Individuální projekt domu pracuje s možnostmi podmíněnými pozemkem. Světlo, energie slunce, technologie, požadavky na vnitřní prostor, tyto všechny principy ovlivňují práci architekta. Někdy, jako třeba v tomto případě, se na celkovém návrhu musí podílet i se zahradními architekty.

Cílem u tohoto městského domu bylo, rozšířit vnitřní prostor domu na komplikovaném pozemku tak aby obyvatelé domu získali co nejvíc životního prostoru. Architekti navrhli vytvořit několik úrovní teras, přístupných z jednotlivých pokojů a vnější terasy na sebe navazují pomocí schodišť.

Jsme rádi, když masivní dřevo použité na konstrukci domu můžeme využít v interiéru. Dřevo vytváří nový rozměr životního prostoru který se snadno dotváří vhodným vybavením interiéru a nábytku.

Konstrukce domu se stává součástí vnitřního prostoru. Masivní dřevěné prvky ze lze doplnit výrobky ze stejného materiálu. Tato kombinace umožňuje interiér domu nezatěžovat kombinací nesourodých materiálů a vytvořit čistý interiér, jehož charakter pak závisí na individualitě všech kdo v domě žijí.